کتاب چای با وینیکات منتشر شد

دانلد وینیکات پر ارجاع­‌ترین روانکاو در میان نویسندگان و نظریه­‌پردازان معاصر است و نوشته­‌هایش، حتی بیش از آثار زیگموند فروید مورد استفاده مؤلفان قرار می‌­گیرد. اما در این میان، معدودند کسانی که اشراف به نسبت کاملی بر مجموعه کتا‌ب‌­ها، فصول کتاب، جستارها و مکاتبات او داشته باشند. پرفسور برت کار، پژوهشگر ارشد کلینیک تویستاک و از سرشناس‌ترین روانکاوان امروز انگلستان، دانلد وودز وینیکات را از دنیای مردگان فراخوانده و او را برای صرف چای، به خانه و دفتر سابق وینیکات در ساختمان شماره ۸۷ چستر اسکوئر لندن دعوت کرده است تا به اتفاق، به بررسی زندگی و آراء او بپردازند. پرفسور برت کار، پژوهشگر بالینی ارشد بخش روان‌درمانی و سلامت روان در مرکز سلامت روان کودک شهر لندن و عضو ارشد مرکز روابط زوجی کلینیک تویستاک است و تاکنون، عناوین متعددی در حوزه روانکاوی به قلم او منتشر شده است. پرفسور کار عضو انجمن روان‌کاوی بریتانیاست و با بیش از سی و پنج سال تجربه تدریس و اشتغال به روان‌درمانی، به درمان روان‌کاوی در دفتر خود در شهر لندن و تدریس در رشته روان‌شناسی و روان‌درمانی دانشگاه ریجنت همان شهر اشتغال دارد.

«چای با وینیکات» دید جامعی نسبت به مجموعه آثار وینیکات و سیر تحول نظریاتش ارائه می‌­کند و در عین‌حال، خوانندگان را با زندگی یکی از بزرگترین و خلاقترین متفکرین تاریخ روانکاوی و به خصوص روانکاوی کودک آشنا می­‌کند. کتاب حاضر اولین عنوان از مجموعه مصاحبه با بزرگاناست که به‌زودی از سوی نشر بینش نو منتشر می­‌شود.

دکتر سوزی اُرباک، روانکاو و مؤلف کتاب در روان‌درمانی: گفتگو با درمانگران چگونه کار می‌کند؟، و بدن‌ها و زنان چه می‌خواهند؟ در توصیف این اثر می­‌گوید:

«برت کار در این کتاب، که ادای دینی است به وینیکات، عمق تخصص و روحیه محققانه خود را عیان می‌کند. نظریه‌پرداز بزرگ، پزشک دلسوز و چهره برجسته عالم بازی و خلاقیت نمی‌توانست یادمانی بهتر از این داشته باشد. پرفسور کار در کتاب چای با وینیکات شوخ‌طبعی، خرد و انسانیت خود را به جهانیان عرضه داشته است. مطالعه این کتاب بی‌اندازه لذت‌بخش و شیرین است».

دکتر استلا ولدن، روانکاو، روانپزشک ارشد بخش روان‌درمانی در کلینیک تویستاک لندن و رئیس انجمن بین‌المللی روان‌کاوی جنایی نیز این کتاب را اینگونه توصیف می­‌کند:

«چه کتاب لذت‌بخشی! برت کار نویسنده‌ای نادر است. همکاران کمی سراغ دارم که تا این پایه از ظرفیت خلاقیت، پژوهشگری و سرزندگی برخوردار باشند. من افتخار داشته‌ام که در سمینارهایی در دهه شصت، چند باری با شخص دانلد وینیکات دیدار کنم و قطع به یقین می‌توانم وینیکات را از خلال این فنجان‌های عالمانه و در عین حال، بازیگوشانه چای تشخیص دهم. مطالعه این کتاب نه تنها برای دانشجویان نوآموز آثار وینیکات ضرورت تام دارد، بلکه برای درمانگران با سابقه نیز خالی از لطف نخواهد بود».

9 مرداد 1400

0 responses on "کتاب چای با وینیکات منتشر شد"

Leave a Message

نماد اعتماد الکترونیکی

1400 © تمامی حقوق این سایت به موسسه بینش نو (دکتر نیما قربانی) تعلق دارد.