کتاب چای با وینیکات به چاپ دوم رسید

2019/10/26
19 بازدید
انتشارات بینش نو,تازه های نشر,چای با وینیکات

نویسنده: برت کار

مترجم: مهیار علینقی

انتشارات بینش نو

درباره کتاب:

دانلد وینیکات پر ارجاع­ترین روانکاو در میان نویسندگان و نظریه­ پردازان معاصر است و نوشته ­هایش، حتی بیش از آثار زیگموند فروید مورد استفاده مؤلفان قرار می ­گیرد. اما در این میان، معدودند کسانی که اشراف به نسبت کاملیبر مجموعه کتاب­ها، فصول کتاب، جستارها و مکاتبات او داشته باشند.

پرفسور برت کار، پژوهشگر ارشد کلینیک تویستاک و از سرشناس­ترین روانکاوان امروز انگلستان، دانلد وودز وینیکات را از دنیای مردگان فراخوانده و او را برای صرف چای، به خانه و دفتر سابق وینیکات در ساختمان شماره ۸۷

چستر اسکوئر لندن دعوت کرده است تا به اتفاق، به بررسی زندگی و آراء او بپردازند. پرفسور برت کار، پژوهشگر بالینی ارشد بخش روان‌درمانی و سلامت روان در مرکز سلامت روان کودک شهر لندن

و عضو ارشد مرکز روابط زوجی کلینیک تویستاک است و تاکنون، عناوین متعددی در حوزه روانکاوی به قلم او منتشر شده است.

پرفسور کار عضو انجمن روان‌کاوی بریتانیاست و با بیش از سی و پنج سال تجربه تدریس و اشتغال به روان‌درمانی، به درمان روان‌کاوی در دفتر خود در شهر لندن و تدریس در رشته روان‌شناسی و روان‌درمانی دانشگاه ریجنت همان شهر اشتغال دارد.

«چای با وینیکات» دید جامعی نسبت به مجموعه آثار وینیکات و سیر تحول نظریاتش ارائه می ­کند و در عین حال، خوانندگان را با زندگی یکی از بزرگترین و خلاقترین متفکرین تاریخ روانکاوی و به خصوص روانکاوی کودک آشنا می­ کند.

کتاب حاضر اولین عنوان از مجموعه مصاحبه با بزرگان است که از سوی نشر بینش نو منتشر شده است.

دکتر سوزی اُرباک، روانکاو و مؤلف کتاب در روان‌درمانی: گفتگو با درمانگران چگونه کار می‌کند؟ و بدن‌ها و زنان چه می‌خواهند؟ در توصیف این اثر می­گوید:

«برت کار در این کتاب، که ادای دینی است به وینیکات، عمق تخصص و روحیه محققانه خود را عیان می‌کند. نظریه‌پرداز بزرگ، پزشک دلسوز و چهره برجسته عالم بازی و خلاقیت نمی‌توانست یادمانی بهتر از این داشته باشد.

پرفسور کار در کتاب چای با وینیکات شوخ‌طبعی، خرد و انسانیت خود را به جهانیان عرضه داشته است.

مطالعه کتاب چای با وینیکات بی‌اندازه لذت‌بخش و شیرین است».

دکتر استلا ولدن، روانکاو، روانپزشک ارشد بخش روان‌درمانی در کلینیک تویستاک لندن و رئیس انجمن بین‌المللی روان‌کاوی جنایی نیز این کتاب را اینگونه توصیف می­ کند:

«چه کتاب لذت‌بخشی! برت کار نویسنده‌ای نادر است. همکاران کمی سراغ دارم که تا این پایه از ظرفیت خلاقیت، پژوهشگری و سرزندگی برخوردار باشند. من افتخار داشته‌ام که در سمینارهایی در دهه شصت، چند باری با شخص دانلد وینیکات دیدار کنم و قطع به یقین می‌توانم وینیکات را از خلال این فنجان‌های عالمانه و در عین حال، بازیگوشانه چای تشخیص دهم.

مطالعه کتاب چای با وینیکات نه تنها برای دانشجویان نوآموز آثار وینیکات ضرورت تام دارد، بلکه برای درمانگران با سابقه نیز خالی از لطف نخواهد بود».

برای دانلود رایگان فهرست مطالب و گزیده‌ای از کتاب کلیک کنید…

دیدگاه خود را بنویسید